NGN3 April Movie Schedule

NGN3 April Movie Schedule

FRIDAY, APRIL 1

Midnight – The Rapacious
Jailbreaker

1:40 a.m. – The Yagyu Military Art: One-Eyed Swordsman

3:10 a.m. – The Karate Man and Spy

4:30 a.m. – Estate Inheritance

6:20 a.m. – The Eye of the Chinese Festival

7:50 a.m. – Here Because of You

9:20 a.m. – Run Ichiro Run

11:20 a.m. – The Shogun’s Vault

1 p.m. – Three Outlaws

2:30 p.m. – Bloodied Flower

4:20 p.m. – The Tokyo Dame

5:50 p.m. – The Human Trust

8:10 p.m. – Yakuza Hooligans

9:40 p.m. – Here Because of You

11:10 p.m. – Postwar Secrets

SATURDAY, APRIL 2

12:50 a.m. – Case of a Young Lord 9

2:30 a.m. – The Festival Champ

4:10 a.m. – The Tokyo Dame

5:40 a.m. – Bride of Peacock Castle

7:10 a.m. – The Newcomer to
Shimizu

8:50 a.m. – The Human Trust

11:10 a.m. – Three Outlaws

12:40 p.m. – A Spectacular
Showdown

2:40 p.m. – Meridian in the Mist

4:30 p.m. – I’m Dandy

6:10 p.m. – Drowning Fish

8 p.m. – Judge!

9:50 p.m. – Estate Inheritance

11:40 p.m. – Here Because of You

SUNDAY, APRIL 3

1:10 a.m. – The Rapacious
Jailbreaker

2:50 a.m. – The Yagyu Military Art: One-Eyed Swordsman

4:20 a.m. – Run Ichiro Run

6:20 a.m. – Estate Inheritance

8:10 a.m. – The Eye of the Chinese Festival

9:40 a.m. – The Shogun’s Vault

11:20 a.m. – The Festival Champ

1 p.m. – Seventeen Ninja

2:40 p.m. – Postwar Secrets

4:20 p.m. – Judge!

6:10 p.m. – Free and Easy 7

7:50 p.m. – Bloodied Flower

9:40 p.m. – A Spectacular
Showdown

11:40 p.m. – Case of a Young Lord 9

MONDAY, APRIL 4

1:20 a.m. – Code of Wolves

3 a.m. – Meridian in the Mist

4:50 a.m. – Bride of Peacock Castle

6:20 a.m. – The Newcomer to
Shimizu

8 a.m. – I’m Dandy

9:40 a.m. – Free and Easy 7

11:20 a.m. – Meridian in the Mist

1:10 p.m. – Drowning Fish

3 p.m. – Cold Rice, Osan, Chan

6 p.m. – Little Forest: Summer/
Autumn

8 p.m. – I’m Dandy

9:40 p.m. – Code of Wolves

11:20 p.m. – Seventeen Ninja

TUESDAY, APRIL 5

1 a.m. – Cold Rice, Osan, Chan

4 a.m. – The Karate Man and Spy

5:20 a.m. – The Rapacious
Jailbreaker

7 a.m. – The Yagyu Military Art: One-Eyed Swordsman

8:30 a.m. – The Newcomer to
Shimizu

10:10 a.m. – Little Forest: Summer/Autumn

12:10 p.m. – The Eye of the Chinese Festival

1:40 p.m. – Yakuza Hooligans

3:10 p.m. – Postwar Secrets

4:50 p.m. – Case of a Young Lord 9

6:30 p.m. – Code of Wolves

8:10 p.m. – Seventeen Ninja

9:50 p.m. – The Human Trust

WEDNESDAY, APRIL 6

12:10 a.m. – Three Outlaws

1:40 a.m. – I’m Dandy

3:20 a.m. – Drowning Fish

5:10 a.m. – Here Because of You

6:40 a.m. – The Rapacious
Jailbreaker

8:20 a.m. – The Tokyo Dame

9:50 a.m. – The Human Trust

12:10 p.m. – Estate Inheritance

2 p.m. – The Eye of the Chinese Festival

3:30 p.m. – The Tokyo Dame

5 p.m. – Three Outlaws

6:30 p.m. – Bloodied Flower

8:20 p.m. – A Spectacular
Showdown

10:20 p.m. – The Great Passage

THURSDAY, APRIL 7

12:40 a.m. – Postwar Secrets

2:20 a.m. – Meridian in the Mist

4:10 a.m. – Bride of Peacock Castle

5:40 a.m. – Drowning Fish

7:30 a.m. – Cold Rice, Osan, Chan

10:30 a.m. – Seventeen Ninja

12:10 p.m. – The Great Passage

2:30 p.m. – The Karate Man and Spy

3:50 p.m. – Estate Inheritance

5:40 p.m. – The Shogun’s Vault

7:20 p.m. – Judge!

9:10 p.m. – Run Ichiro Run

11:10 p.m. – The Shogun’s Vault

FRIDAY, APRIL 8

12:50 a.m. – Three Outlaws

2:20 a.m. – Bloodied Flower

4:10 a.m. – Bride of Peacock Castle

5:40 a.m. – The Newcomer to
Shimizu

7:20 a.m. – A Spectacular
Showdown

9:20 a.m. – Meridian in the Mist

11:10 a.m. – Judge!

1 p.m. – Estate Inheritance

2:50 p.m. – Cold Rice, Osan, Chan

5:50 p.m. – The Karate Man and Spy

7:10 p.m. – Yakuza on Foot

8:50 p.m. – The Festival Champ

10:30 p.m. – The Yagyu Military Art: One-Eyed Swordsman

SATURDAY, APRIL 9

Midnight – Run Ichiro Run

2 a.m. – Case of a Young Lord 9

3:40 a.m. – Code of Wolves

5:20 a.m. – The Festival Champ

7 a.m. – The Tokyo Dame

8:30 a.m. – Drowning Fish

10:20 a.m. – Cold Rice, Osan, Chan

1:20 p.m. – Meridian in the Mist

3:10 p.m. – Bride of Peacock Castle

4:40 p.m. – Case of a Young Lord 9

6:20 p.m. – Code of Wolves

8 p.m. – Little Forest: Summer/
Autumn

10 p.m. – I’m Dandy

11:40 p.m. – Bloodied Flower

SUNDAY, APRIL 10

1:30 a.m. – A Spectacular
Showdown

3:30 a.m. – Seventeen Ninja

5:10 a.m. – Postwar Secrets

6:50 a.m. – The Tokyo Dame

8:20 a.m. – Three Outlaws

9:50 a.m. – The Newcomer to
Shimizu

11:30 a.m. – Little Forest: Summer/Autumn

1:30 p.m. – The Shogun’s Vault

3:10 p.m. – Yakuza on Foot

4:50 p.m. – Estate Inheritance

6:40 p.m. – The Eye of the Chinese Festival

8:10 p.m. – The Yagyu Military Art: One-Eyed Swordsman

9:40 p.m. – Run Ichiro Run

11:40 p.m. – Here Because of You

MONDAY, APRIL 11

1:10 a.m. – The Rapacious
Jailbreaker

2:50 a.m. – Cold Rice, Osan, Chan

5:50 a.m. – The Karate Man and Spy

7:10 a.m. – I’m Dandy

8:50 a.m. – Drowning Fish

10:40 a.m. – A Spectacular
Showdown

12:40 p.m. – Free and Easy 7

2:20 p.m. – Code of Wolves

4 p.m. – Seventeen Ninja

5:40 p.m. – Bride of Peacock Castle

7:10 p.m. – The Newcomer to
Shimizu

8:50 p.m. – Postwar Secrets

10:30 p.m. – Case of a Young Lord 9

TUESDAY, APRIL 12

12:10 a.m. – Three Outlaws

1:40 a.m. – Bloodied Flower

3:30 a.m. – The Festival Champ

5:10 a.m. – The Tokyo Dame

6:40 a.m. – Run Ichiro Run

8:40 a.m. – The Shogun’s Vault

10:20 a.m. – Free and Easy 7

Noon – Meridian in the Mist

1:50 p.m. – Yakuza Hooligans

3:20 p.m. – Here Because of You

4:50 p.m. – The Karate Man and Spy

6:10 p.m. – Estate Inheritance

8 p.m. – The Shogun’s Vault

9:40 p.m. – Judge!

11:30 p.m. – The Rapacious
Jailbreaker

WEDNESDAY, APRIL 13

1:10 a.m. – The Yagyu Military Art: One-Eyed Swordsman

2:40 a.m. – Case of a Young Lord 9

4:20 a.m. – Code of Wolves

6 a.m. – Estate Inheritance

7:50 a.m. – The Eye of the Chinese Festival

9:20 a.m. – A Spectacular
Showdown

11:20 a.m. – Meridian in the Mist

1:10 p.m. – Judge!

3 p.m. – Estate Inheritance

4:50 p.m. – The Newcomer to
Shimizu

6:30 p.m. – Little Forest: Summer/
Autumn

8:30 p.m. – The Festival Champ

10:10 p.m. – The Tokyo Dame

11:40 p.m. – Meridian in the Mist

THURSDAY, APRIL 14

1:30 a.m. – Bride of Peacock Castle

3 a.m. – Yakuza on Foot

4:40 a.m. – The Festival Champ

6:20 a.m. – I’m Dandy

8 a.m. – Drowning Fish

9:50 a.m. – Little Forest: Summer/
Autumn

11:50 a.m. – I’m Dandy

1:30 p.m. – Three Outlaws

3 p.m. – Bloodied Flower

4:50 p.m. – The Great Passage

7:10 p.m. – Postwar Secrets

8:50 p.m. – The Rapacious
Jailbreaker

10:30 p.m. – The Yagyu Military Art: One-Eyed Swordsman

FRIDAY, APRIL 15

Midnight – Drowning Fish

1:50 a.m. – Cold Rice, Osan, Chan

4:50 a.m. – The Tokyo Dame

6:20 a.m. – Three Outlaws

7:50 a.m. – Seventeen Ninja

9:30 a.m. – The Great Passage

11:50 a.m. – Cold Rice, Osan, Chan

2:50 p.m. – The Karate Man and Spy

4:10 p.m. – A Spectacular
Showdown

6:10 p.m. – Free and Easy 7

7:50 p.m. – Postwar Secrets

9:30 p.m. – Case of a Young Lord 9

11:10 p.m. – The Karate Man and Spy

SATURDAY, APRIL 16

12:30 a.m. – Estate Inheritance

2:20 a.m. – Bloodied Flower

4:10 a.m. – A Spectacular
Showdown

6:10 a.m. – The Yagyu Military Art: One-Eyed Swordsman

7:40 a.m. – Run Ichiro Run

9:40 a.m. – Free and Easy 7

11:20 a.m. – Meridian in the Mist

1:10 p.m. – Code of Wolves

2:50 p.m. – Seventeen Ninja

4:30 p.m. – I’m Dandy

6:10 p.m. – Drowning Fish

8 p.m. – The Human Trust

10:20 p.m. – Three Outlaws

11:50 p.m. – Run Ichiro Run

SUNDAY, APRIL 17

1:50 a.m. – The Shogun’s Vault

3:30 a.m. – Here Because of You

5 a.m. – The Rapacious Jailbreaker

6:40 a.m. – Bride of Peacock Castle

8:10 a.m. – The Newcomer to Shimizu

9:50 a.m. – The Tokyo Dame

11:20 a.m. – The Human Trust

1:40 p.m. – The Eye of the Chinese Festival

3:10 p.m. – Yakuza Hooligans

4:40 p.m. – Cold Rice, Osan, Chan

7:40 p.m. – The Karate Man and Spy

9 p.m. – Here Because of You

10:30 p.m. – The Rapacious
Jailbreaker

MONDAY, APRIL 18

12:10 a.m. – The Yagyu Military Art: One-Eyed Swordsman

1:40 a.m. – Run Ichiro Run

3:40 a.m. – Estate Inheritance

5:30 a.m. – The Eye of the Chinese Festival

7 a.m. – The Shogun’s Vault

8:40 a.m. – Yakuza on Foot

10:20 a.m. – The Tokyo Dame

11:50 a.m. – Three Outlaws

1:20 p.m. – Seventeen Ninja

3 p.m. – The Great Passage

5:20 p.m. – The Shogun’s Vault

7 p.m. – Judge!

8:50 p.m. – Bloodied Flower

10:40 p.m. – A Spectacular
Showdown

TUESDAY, APRIL 19

12:40 a.m. – Case of a Young Lord 9

2:20 a.m. – Code of Wolves

4 a.m. – Meridian in the Mist

5:50 a.m. – Bride of Peacock Castle

7:20 a.m. – The Newcomer to
Shimizu

9 a.m. – I’m Dandy

10:40 a.m. – The Great Passage

1 p.m. – Postwar Secrets

2:40 p.m. – Judge!

4:30 p.m. – Estate Inheritance

6:20 p.m. – Drowning Fish

8:10 p.m. – Cold Rice, Osan, Chan

11:10 p.m. – The Rapacious
Jailbreaker

WEDNESDAY, APRIL 20

12:50 a.m. – The Yagyu Military Art: One-Eyed Swordsman

2:20 a.m. – The Karate Man and Spy

3:40 a.m. – Estate Inheritance

5:30 a.m. –Yakuza Hooligans

7 a.m. – Here Because of You

8:30 a.m. – Run Ichiro Run

10:30 a.m. – The Shogun’s Vault

12:10 p.m. – The Festival Champ

1:50 p.m. – The Tokyo Dame

3:20 p.m. – Three Outlaws

4:50 p.m. – Bloodied Flower

6:40 p.m. – Postwar Secrets

8:20 p.m. – Case of a Young Lord 9

10 p.m. – Free and Easy 7

11:40 p.m. – Meridian in the Mist

THURSDAY, APRIL 21

1:30 a.m. – Bride of Peacock Castle

3 a.m. – The Newcomer to Shimizu

4:40 a.m. – Code of Wolves

6:20 a.m. – Seventeen Ninja

8 a.m. – A Spectacular Showdown

10 a.m. – Free and Easy 7

11:40 a.m. – The Tokyo Dame

1:10 p.m. – The Human Trust

3:30 p.m. – Drowning Fish

5:20 p.m. – Cold Rice, Osan, Chan

8:20 p.m. – Meridian in the Mist

10:10 p.m. – Bride of Peacock Castle

11:40 p.m. – Bloodied Flower

FRIDAY, APRIL 22

1:30 a.m. – A Spectacular
Showdown

3:30 a.m. – Estate Inheritance

5:20 a.m. – The Eye of the Chinese Festival

6:50 a.m. – Here Because of You

8:20 a.m. – The Rapacious
Jailbreaker

10 a.m. – The Human Trust

12:20 p.m. – Three Outlaws

1:50 p.m. – The Newcomer to
Shimizu

3:30 p.m. – Little Forest: Summer/
Autumn

5:30 p.m. – Code of Wolves

7:10 p.m. – Seventeen Ninja

8:50 p.m. – The Eye of the Chinese Festival

10:20 p.m. – Here Because of You

11:50 p.m. – I’m Dandy

SATURDAY, APRIL 23

1:30 a.m. – Drowning Fish

3:20 a.m. – Postwar Secrets

5 a.m. – Case of a Young Lord 9

6:40 a.m. – The Festival Champ

8:20 a.m. – The Tokyo Dame

9:50 a.m. – Little Forest: Summer/
Autumn

11:50 a.m. – I’m Dandy

1:30 p.m. – The Rapacious
Jailbreaker

3:10 p.m. – The Yagyu Military Art: One-Eyed Swordsman

4:40 p.m. – Case of a Young Lord 9

6:20 p.m. – Code of Wolves

8 p.m. – The Great Passage

10:20 p.m. – Postwar Secrets

SUNDAY, APRIL 24

Midnight – The Yagyu Military Art: One-Eyed Swordsman

1:30 a.m. – Run Ichiro Run

3:30 a.m. – Cold Rice, Osan, Chan

6:30 a.m. – The Karate Man and Spy

7:50 a.m. – Seventeen Ninja

9:30 a.m. – The Great Passage

11:50 a.m. – Bride of Peacock Castle

1:20 p.m. – The Newcomer to
Shimizu

3 p.m. – Three Outlaws

4:30 p.m. – Bloodied Flower

6:20 p.m. – Run Ichiro Run

8:20 p.m. – The Shogun’s Vault

10 p.m. – The Karate Man and Spy

11:20 p.m. – Estate Inheritance

MONDAY, APRIL 25

1:10 a.m. – Drowning Fish

3 a.m. – Cold Rice, Osan, Chan

6 a.m. – The Festival Champ

7:40 a.m. – The Tokyo Dame

9:10 a.m. – The Newcomer to
Shimizu

10:50 a.m. – I’m Dandy

12:30 p.m. – The Karate Man and Spy

1:50 p.m. – Estate Inheritance

3:40 p.m. – Meridian in the Mist

5:30 p.m. – Bride of Peacock Castle

7 p.m. – The Eye of the Chinese Festival

8:30 p.m. – Yakuza Hooligans

10 p.m. – Case of a Young Lord 9

11:40 p.m. – Code of Wolves

TUESDAY, APRIL 26

1:20 a.m. – Run Ichiro Run

3:20 a.m. – The Shogun’s Vault

5 a.m. – Bloodied Flower

6:50 a.m. – A Spectacular
Showdown

8:50 a.m. – The Festival Champ

10:30 a.m. – The Tokyo Dame

Noon – Seventeen Ninja

1:40 p.m. – Postwar Secrets

3:20 p.m. – Three Outlaws

4:50 p.m. – Bloodied Flower

6:40 p.m. – The Human Trust

9 p.m. – Three Outlaws

10:30 p.m. – Postwar Secrets

WEDNESDAY, APRIL 27

12:10 a.m. – Case of a Young Lord 9

1:50 a.m. – The Shogun’s Vault

3:30 a.m. – The Festival Champ

5:10 a.m. – Bride of Peacock Castle

6:40 a.m. – The Newcomer to
Shimizu

8:20 a.m. – The Tokyo Dame

9:50 a.m. – The Human Trust

12:10 p.m. – Estate Inheritance

2 p.m. – The Eye of the Chinese Festival

3:30 p.m. – Little Forest: Summer/
Autumn

5:30 p.m. – I’m Dandy

7:10 p.m. – Code of Wolves

8:50 p.m. – Seventeen Ninja

10:30 p.m. – The Yagyu Military Art: One-Eyed Swordsman

THURSDAY, APRIL 28

Midnight – Run Ichiro Run

2 a.m. – A Spectacular Showdown

4 a.m. – Meridian in the Mist

5:50 a.m. – Here Because of You

7:20 a.m. – The Rapacious
Jailbreaker

9 a.m. – The Newcomer to Shimizu

10:40 a.m. – Little Forest: Summer/Autumn

12:40 p.m.– I’m Dandy

2:20 p.m. – Drowning Fish

4:10 p.m. – Cold Rice, Osan, Chan

7:10 p.m. – The Karate Man and Spy

8:30 p.m. – The Rapacious
Jailbreaker

10:10 p.m. – The Yagyu Military Art: One-Eyed Swordsman

11:40 p.m. – Yakuza on Foot

FRIDAY, APRIL 29

1:20 a.m. – The Festival Champ

3 a.m. – Run Ichiro Run

5 a.m. – The Shogun’s Vault

6:40 a.m. – Case of a Young Lord 9

8:20 a.m. – Code of Wolves

10 a.m. – Cold Rice, Osan, Chan

1 p.m. – The Karate Man and Spy

2:20 p.m. – Estate Inheritance

4:10 p.m. – The Eye of the Chinese Festival

5:40 p.m. – Bloodied Flower

7:30 p.m. – A Spectacular
Showdown

9:30 p.m. – Judge!

11:20 p.m. – Free and Easy 7

SATURDAY, APRIL 30

1 a.m. – Estate Inheritance

2:50 a.m. – The Eye of the Chinese Festival

4:20 a.m. – Yakuza Hooligans

5:50 a.m. – Here Because of You

7:20 a.m. – Bride of Peacock Castle

8:50 a.m. – The Newcomer to
Shimizu

10:30 a.m. – A Spectacular
Showdown

12:30 p.m. – Free and Easy 7

2:10 p.m. – Postwar Secrets

3:50 p.m. – Case of a Young Lord 9

5:30 p.m. – The Shogun’s Vault

7:10 p.m. – Judge!

9 p.m. – The Tokyo Dame

10:30 p.m. – Three Outlaws

SIMILAR ARTICLES

Photo of “Beautiful Bones: Sakurako’s Investigation,” premeires Monday, Aug. 7, at 7:35 p.m.

0 291

NO COMMENTS

Leave a Reply