NGN3 October Movie Schedule

NGN3 October Movie Schedule

0 1163

THURSDAY, OCT. 1

Noon – Kabamaru the Ninja Boy

1:40 a.m. – Secret of the Golden Spell

3:30 a.m. – The Killing Game

5:10 a.m. – Travels of Hibari and Chiemi

6:40 a.m. – Karate Inferno

8:10 a.m. – Lord Tokugawa Ieyasu

10:40 a.m. – Those Swell Yakuza

12:30 p.m. – Contemporary Tales of Chivalry 8

2:10 p.m. – Ghost Ship, Part 2

3:40 p.m. – Travels of Gonkuro

5:10 p.m. – Life Back Then

7:30 p.m. – Shingo’s Challenge,
Part 2

9 p.m. – Last Friends

11:10 p.m. – The Black Hooded
Man 2

FRIDAY, OCT. 2

12:40 a.m. – Edo Girl Detective

2:10 a.m. – The Domain

3:50 a.m. – Lakeside Figure

5:30 a.m. – Tengu Priest

7:10 a.m. – A Gang of Five

8:40 a.m. – Flower, Storm and
Gangsters

10:10 a.m. – Travels of Gonkuro

11:40 a.m. – Life Back Then

2 p.m. – Yakuza Ladies 4

4 p.m. – Kabamaru the Ninja Boy

5:40 p.m. – Karate Inferno

7:10 p.m. – Carmen 1945

9:10 p.m. – Contemporary Tales of Chivalry 8

10:50 p.m. – The Killing Game

SATURDAY, OCT. 3

12:30 a.m. – Shingo’s Challenge, Part 2

2 a.m. – The Prickly Mouthed
Geisha 3

3:20 a.m. – Secret of the Golden Spell

5:10 a.m. – Karate Inferno

6:40 a.m. – Travels of Hibari and Chiemi

8:10 a.m. – Last Friends

10:20 a.m. – Lord Mito: Struggle of Suke and Kaku

Noon – Those Swell Yakuza

1:50 p.m. – Travels of Gonkuro

3:20 p.m. – Shingo’s Challenge,
Part 2

4:50 p.m. – The Black Hooded
Man 2

6:20 p.m. – Lakeside Figure

8 p.m. – Samurai Pirates

10 p.m. – Last Friends

SUNDAY, OCT. 4

12:10 a.m. – Flower, Storm and Gangsters

1:40 a.m. – Edo Girl Detective

3:10 a.m. – Tengu Priest

4:50 a.m. – Yakuza Ladies 4

6:50 a.m. – The Domain

8:30 a.m. – A Gang of Five

10 a.m. – The Killing Game

11:40 a.m. – Travels of Hibari and Chiemi

1:10 p.m. – Lakeside Figure

2:50 p.m. – Tengu Priest

4:30 p.m. – Samurai Pirates

6:30 p.m. – Secret of the Golden Spell

8:20 p.m. – I’ll Give It My All . . . Tomorrow

10:10 p.m. – The Killing Game

11:50 p.m. – Lord Tokugawa Ieyasu

MONDAY, OCT. 5

2:20 a.m. – Lord Mito: Struggle of Suke and Kaku

4 a.m. – Kabamaru the Ninja Boy

5:40 a.m. – Secret of the Golden Spell

7:30 a.m. – Carmen 1945

9:30 a.m. – Lord Tokugawa Ieyasu

Noon – Contemporary Tales of
Chivalry 8

1:40 p.m. – I’ll Give It My All . . .
Tomorrow

3:30 p.m. – Ghost Ship, Part 2

5 p.m. – Travels of Gonkuro

6:30 p.m. – Last Friends

8:40 p.m. – The Black Hooded Man 2

10:10 p.m. – Yakuza Ladies 4

TUESDAY, OCT. 6

12:10 a.m. – Kabamaru the Ninja Boy

1:50 a.m. – Lord Mito: Struggle of Suke and Kaku

3:30 a.m. – Those Swell Yakuza

5:20 a.m. – The Prickly Mouthed Geisha 3

6:40 a.m. – Ghost Ship, Part 2

8:10 a.m. – The Domain

9:50 a.m. – A Gang of Five

11:20 a.m. – Those Swell Yakuza

1:10 p.m. – Contemporary Tales of Chivalry 8

2:50 p.m. – Shingo’s Challenge,

Part 2

4:20 p.m. – The Prickly Mouthed Geisha 3

5:40 p.m. – Flower, Storm and
Gangsters

7:10 p.m. – Tenchi the Samurai

Astronomer

9:40 p.m. – Edo Girl Detective

11:10 p.m. – The Domain

WEDNESDAY, OCT. 7

12:50 a.m. – A Gang of Five

2:20 a.m. – Flower, Storm and
Gangsters

3:50 a.m. – Secret of the Golden Spell

5:40 a.m. – Karate Inferno

7:10 a.m. – Travels of Hibari and Chiemi

8:40 a.m. – Last Friends

10:50 a.m. – Tenchi the Samurai Astronomer

1:20 p.m. – Edo Girl Detective

2:50 p.m. – The Black Hooded Man 2

4:20 p.m. – Lakeside Figure

6 p.m. – Tora-san’s Shattered
Romance

7:40 p.m. – Tengu Priest

9:20 p.m. – Lord Tokugawa Ieyasu

11:50 p.m. – Lord Mito: Struggle of Suke and Kaku

THURSDAY, OCT. 8

1:30 a.m. – Kabamaru the Ninja Boy

3:10 a.m. – Secret of the Golden Spell

5 a.m. – Ghost Ship, Part 2

6:30 a.m. – Travels of Gonkuro

8 a.m. – Lakeside Figure

9:40 a.m. – Tora-san’s Shattered Romance

11:20 a.m. – Tengu Priest

1 p.m. – Yakuza Ladies 4

3 p.m. – A Gang of Five

4:30 p.m. – Flower, Storm and
Gangsters

6 p.m. – Travels of Hibari and Chiemi

7:30 p.m. – Samurai Pirates

9:30 p.m. – Lord Mito: Struggle of Suke and Kaku

11:10 p.m. – Those Swell Yakuza

FRIDAY, OCT. 9

1 a.m. – Tengu Priest

2:40 a.m. – Yakuza Ladies 4

4:40 a.m. – The Killing Game

6:20 a.m. – Travels of Hibari and Chiemi

7:50 a.m. – Shingo’s Challenge,
Part 2

9:20 a.m. – The Prickly Mouthed Geisha 3

10:40 a.m. – Secret of the Golden Spell

12:30 p.m. – Karate Inferno

2 p.m. – Samurai Pirates

4 p.m. – Last Friends

6:10 p.m. – Come On Girls!

7:30 p.m. – Kabamaru the Ninja Boy

9:10 p.m. – Travels of Gonkuro

10:40 p.m. – Shingo’s Challenge, Part 2

SATURDAY, OCT. 10

12:10 a.m. – The Domain

1:50 a.m. – A Gang of Five

3:20 a.m. – Karate Inferno

4:50 a.m. – Carmen 1945

6:50 a.m. – Last Friends

9 a.m. – The Black Hooded Man 2

10:30 a.m. – Contemporary Tales of Chivalry 8

12:10 p.m. – The Killing Game

1:50 p.m. – The Prickly Mouthed Geisha 3

3:10 p.m. – Ghost Ship, Part 2

4:40 p.m. – Lakeside Figure

6:20 p.m. – Tengu Priest

8 p.m. – Tenchi the Samurai
Astronomer

10:30 p.m. – Edo Girl Detective

SUNDAY, OCT. 11

Midnight – Those Swell Yakuza

1:50 a.m. – Contemporary Tales of Chivalry 8

3:30 a.m. – Lord Tokugawa Ieyasu

6 a.m. – Lord Mito: Struggle of Suke and Kaku

7:40 a.m. – Flower, Storm and
Gangsters

9:10 a.m. – Tenchi the Samurai
Astronomer

11:40 a.m. – Edo Girl Detective

1:10 p.m. – The Domain

2:50 p.m. – Travels of Hibari and Chiemi

4:20 p.m. – Last Friends

6:30 p.m. – Lakeside Figure

8:10 p.m. – Tora-san’s Shattered Romance

9:50 p.m. – The Black Hooded
Man 2

11:20 p.m. – Lakeside Figure

MONDAY, OCT. 12

1 a.m. – The Prickly Mouthed
Geisha 3

2:20 a.m. – Ghost Ship, Part 2

3:50 a.m. – Lord Tokugawa Ieyasu

6:20 a.m. – Lord Mito: Struggle of Suke and Kaku

8 a.m. – The Domain

9:40 a.m. – A Gang of Five

11:10 a.m. – Tora-san’s Shattered Romance

12:50 p.m. – Tengu Priest

2:30 p.m. – Travels of Gonkuro

4 p.m. – Life Back Then

6:20 p.m. – Flower, Storm and
Gangsters

7:50 p.m. – Edo Girl Detective

9:20 p.m. – The Black Hooded
Man 2

10:50 p.m. – Lakeside Figure

TUESDAY, OCT. 13

12:30 a.m. – The Prickly Mouthed Geisha 3

1:50 a.m. – Ghost Ship, Part 2

3:20 a.m. – Tengu Priest

5 a.m. – Yakuza Ladies 4

7 a.m. – Lord Mito: Struggle of Suke and Kaku

8:40 a.m. – Those Swell Yakuza

10:30 a.m. – Life Back Then

12:50 p.m. – Shingo’s Challenge, Part 2

2:20 p.m. – Contemporary Tales of Chivalry 8

4 p.m. – I’ll Give It My All . . .
Tomorrow

5:50 p.m. – Travels of Hibari and Chiemi

7:20 p.m. – Last Friends

9:30 p.m. – Secret of the Golden Spell

11:20 p.m. – Karate Inferno

WEDNESDAY, OCT. 14

12:50 a.m.– Yakuza Ladies 4

2:50 a.m. – Come On Girls!

4:10 a.m. – A Gang of Five

5:40 a.m. – Flower, Storm and
Gangsters

7:10 a.m. – Edo Girl Detective

8:40 a.m. – The Domain

10:20 a.m. – I’ll Give It My All . . . Tomorrow

12:10 p.m. – The Killing Game

1:50 p.m. – Last Friends

4 p.m. – The Black Hooded Man 2

5:30 p.m. – Shingo’s Challenge,
Part 2

7 p.m. – The Prickly Mouthed Geisha 3

8:20 p.m. – Ghost Ship, Part 2

9:50 p.m. – Travels of Gonkuro

11:20 p.m. – Those Swell Yakuza

THURSDAY, OCT. 15

1:10 a.m. – Contemporary Tales of Chivalry 8

2:50 a.m. – Carmen 1945

4:50 a.m. – Lord Tokugawa Ieyasu

7:20 a.m. – The Killing Game

9 a.m. – Travels of Hibari and Chiemi

10:30 a.m. – Kabamaru the Ninja Boy

12:10 p.m. – Secret of the Golden Spell

2 p.m. – Tenchi the Samurai
Astronomer

4:30 p.m. – Edo Girl Detective

6 p.m. – Secret of the Golden Spell

7:50 p.m. – Karate Inferno

9:20 p.m. – The Killing Game

11 p.m. – Travels of Hibari and
Chiemi

FRIDAY, OCT. 16

12:30 a.m. – Contemporary Tales of Chivalry 8

2:10 a.m. – The Killing Game

3:50 a.m. – Karate Inferno

5:20 a.m. – Carmen 1945

7:20 a.m. – Flower, Storm and
Gangsters

8:50 a.m. – Tenchi the Samurai
Astronomer

11:20 a.m. – Travels of Hibari and Chiemi

12:50 p.m. – Last Friends

3 p.m. – Those Swell Yakuza

4:50 p.m. – Contemporary Tales of Chivalry 8

6:30 p.m. – Truckster of Guts

8:20 p.m. – A Gang of Five

9:50 p.m. – Lord Mito: Struggle of Suke and Kaku

11:30 p.m. – Those Swell Yakuza

SATURDAY, OCT. 17

1:20 a.m. – Ghost Ship, Part 2

2:50 a.m. – Travels of Gonkuro

4:20 a.m. – The Prickly Mouthed Geisha 3

5:40 a.m. – Ghost Ship, Part 2

7:10 a.m. – Shingo’s Challenge,
Part 2

8:40 a.m. – The Prickly Mouthed Geisha 3

10 a.m. – Kabamaru the Ninja Boy

11:40 a.m. – Secret of the Golden Spell

1:30 p.m. – Travels of Gonkuro

3 p.m. – Shingo’s Challenge, Part 2

4:30 p.m. – The Domain

6:10 p.m. – Truckster of Guts

8 p.m. – Life Back Then

10:20 p.m. – Shingo’s Challenge, Part 2

11:50 p.m. – Come On Girls!

SUNDAY, OCT. 18

1:10 a.m. – Kabamaru the Ninja Boy

2:50 a.m. – Last Friends

5 a.m. – The Black Hooded Man 2

6:30 a.m. – Flower, Storm and
Gangsters

8 a.m. – Edo Girl Detective

9:30 a.m. – Lakeside Figure

11:10 a.m. – Tengu Priest

12:50 p.m. – Travels of Gonkuro

2:20 p.m. – Life Back Then

4:40 p.m. – Lord Tokugawa Ieyasu

7:10 p.m. – Lord Mito: Struggle of Suke and Kaku

8:50 p.m. – Edo Girl Detective

10:20 p.m. – The Domain

MONDAY, OCT. 19

Midnight – The Black Hooded Man 2

1:30 a.m. – Lakeside Figure

3:10 a.m. – A Gang of Five

4:40 a.m. – Flower, Storm and
Gangsters

6:10 a.m. – Tengu Priest

7:50 a.m. – Yakuza Ladies 4

9:50 a.m. – Carmen 1945

11:50 a.m. – Lord Tokugawa Ieyasu

2:20 p.m. – Flower, Storm and
Gangsters

3:50 p.m. – Tenchi the Samurai Astronomer

6:20 p.m. – Samurai Pirates

8:20 p.m. – Secret of the Golden Spell

10:10 p.m. – Yakuza Ladies 4

TUESDAY, OCT. 20

12:10 a.m. – Come On Girls!

1:30 a.m. – Travels of Hibari and Chiemi

3 a.m. – Last Friends

5:10 a.m. – Secret of the Golden Spell

7 a.m. – Karate Inferno

8:30 a.m. – Tenchi the Samurai
Astronomer

11 a.m. – Edo Girl Detective

12:30 p.m. – Samurai Pirates

2:30 p.m. – Last Friends

4:40 p.m. – Lord Mito: Struggle of Suke and Kaku

6:20 p.m. – Those Swell Yakuza

8:10 p.m. – The Prickly Mouthed Geisha 3

9:30 p.m. – Ghost Ship, Part 2

11 a.m. – The Black Hooded Man 2

WEDNESDAY, OCT. 21

12:30 a.m. – Lakeside Figure

2:10 a.m. – Tengu Priest

3:50 a.m. – Yakuza Ladies 4

5:50 a.m. – Truckster of Guts

7:40 a.m. – A Gang of Five

9:10 a.m.– Lord
Tokugawa Ieyasu

11:40 a.m. – Lord Mito: Struggle of Suke and Kaku

1:20 p.m. – Tora-san’s Shattered Romance

3 p.m. – Tengu Priest

4:40 p.m. – Come On Girls!

6 p.m. – Kabamaru the Ninja Boy

7:40 p.m. – A Gang of Five

9:10 p.m. – Flower, Storm and Gangsters

10:40 p.m. – Edo Girl Detective

THURSDAY, OCT. 22

12:10 a.m. – The Domain

1:50 a.m. – Last Friends

4 a.m. – The Black Hooded Man 2

5:30 a.m. – Shingo’s Challenge,
Part 2

7 a.m. – The Prickly Mouthed
Geisha 3

8:20 a.m. – Lakeside Figure

10 a.m. – Tora-san’s Shattered
Romance

11:40 a.m. – Ghost Ship, Part 2

1:10 p.m. – Travels of Gonkuro

2:40 p.m. – Those Swell Yakuza

4:30 p.m. – Contemporary Tales of Chivalry 8

6:10 p.m. – Karate Inferno

7:40 p.m. – Carmen 1945

9:40 p.m. – The Killing Game

11:20 p.m. – Travels of Hibari and Chiemi

FRIDAY, OCT. 23

12:50 a.m. – Kabamaru the Ninja Boy

2:30 a.m. – Secret of the Golden Spell

4:20 a.m. – Lord Tokugawa Ieyasu

6:50 a.m. – Lord Mito: Struggle of Suke and Kaku

8:30 a.m. – Tengu Priest

10:10 a.m. – Yakuza Ladies 4

12:10 p.m. – The Black Hooded
Man 2

1:40 p.m. – Lakeside Figure

3:20 p.m. – Travels of Gonkuro

4:50 p.m. – Life Back Then

7:10 p.m. – The Boss’ Wife

9 p.m. – Travels of Hibari and Chiemi

10:30 p.m. – Ghost Ship, Part 2

SATURDAY, OCT. 24

Midnight – Travels of Gonkuro

1:30 a.m. – A Gang of Five

3 a.m. – Flower, Storm and
Gangsters

4:30 a.m. – Come On Girls!

5:50 a.m. – Kabamaru the Ninja Boy

7:30 a.m. – Shingo’s Challenge,
Part 2

9 a.m. – The Prickly Mouthed
Geisha 3

10:20 a.m. – Life Back Then

12:40 p.m. – Shingo’s Challenge, Part 2

2:10 p.m. – Flower, Storm and
Gangsters

3:40 p.m. – Edo Girl Detective

5:10 p.m. – The Prickly Mouthed Geisha 3

6:30 p.m. – Ghost Ship, Part 2

8 p.m. – I’ll Give It My All . . .
Tomorrow

9:50 p.m. – The Killing Game

11:30 p.m. – Travels of Hibari and Chiemi

SUNDAY, OCT. 25

1 a.m. – Last Friends

3:10 a.m. – Secret of the Golden Spell

5 a.m. – Karate Inferno

6:30 a.m. – Lord Mito: Struggle of Suke and Kaku

8:10 a.m. – Those Swell Yakuza

10 a.m. – The Domain

11:40 a.m. – Truckster of Guts

1:30 p.m. – Contemporary Tales of Chivalry 8

3:10 p.m. – I’ll Give It My All . . . Tomorrow

5 p.m. – The Killing Game

6:40 p.m. – The Boss’ Wife

8:30 p.m. – Edo Girl Detective

10 p.m. – The Domain

11:40 p.m. – Samurai Pirates

MONDAY, OCT. 26

1:40 a.m. – Secret of the Golden Spell

3:30 a.m. – Those Swell Yakuza

5:20 a.m. – Contemporary Tales of Chivalry 8

7 a.m. – Lakeside Figure

8:40 a.m. – Tengu Priest

10:20 a.m. – Travels of Hibari and Chiemi

11:50 a.m. – Samurai Pirates

1:50 p.m. – Last Friends

4 p.m. – The Black Hooded Man 2

5:30 p.m. – Carmen 1945

7:30 p.m. – Lord Tokugawa Ieyasu

10 p.m. – Kabamaru the Ninja Boy

11:40 p.m. – Secret of the Golden Spell

TUESDAY, OCT. 27

1:30 a.m. – The Boss’ Wife

3:20 a.m. – Travels of Hibari and Chiemi

4:50 a.m. – Those Swell Yakuza

6:40 a.m. – Contemporary Tales of Chivalry 8

8:20 a.m. – Shingo’s Challenge,
Part 2

9:50 a.m. – The Prickly Mouthed Geisha 3

11:10 a.m. – Edo Girl Detective

12:40 p.m. – The Domain

2:20 p.m. – Life Back Then

4:40 p.m. – Shingo’s Challenge,
Part 2

6:10 p.m. – A Gang of Five

7:40 p.m. – Flower, Storm and
Gangsters

9:10 p.m. – Secret of the Golden Spell

11 p.m. – Karate Inferno

WEDNESDAY, OCT. 28

12:30 a.m. – Travels of Hibari and Chiemi

2 a.m. – Last Friends

4:10 a.m. – The Black Hooded Man 2

5:40 a.m. – Lakeside Figure

7:20 a.m. – Travels of Gonkuro

8:50 a.m. – Life Back Then

11:10 a.m. – Tengu Priest

12:50 p.m. – Yakuza Ladies 4

2:50 p.m. – Lord
Tokugawa Ieyasu

5:20 p.m. – Lord Mito: Struggle of Suke and Kaku

7 p.m. – Tenchi the Samurai Astronomer

9:30 p.m. – Edo Girl
Detective

11 p.m. – Kabamaru the Ninja Boy

12:40 a.m. – Secret of the Golden Spell

THURSDAY, OCT. 29

2:30 a.m. – Karate Inferno

4 a.m. – Carmen 1945

6 a.m. – Ghost Ship, Part 2

7:30 a.m. – Travels of Gonkuro

9 a.m. – Flower, Storm and
Gangsters

10:30 a.m. – Tenchi the Samurai Astronomer

1 p.m. – Last Friends

3:10 p.m. – The Black Hooded Man 2

4:40 p.m. – Lakeside Figure

6:20 p.m. – Tengu Priest

8 p.m. – I’ll Give It My All . . .
Tomorrow

9:50 p.m. – The Killing Game

11:30 p.m. – Yakuza Ladies 4

FRIDAY, OCT. 30

1:30 a.m. – Come On Girls!

2:50 a.m. – Contemporary Tales of Chivalry 8

4:30 a.m. – The Killing Game

6:10 a.m. – Lord Mito: Struggle of Suke and Kaku

7:50 a.m. – Those Swell Yakuza

9:40 a.m. – Contemporary Tales of Chivalry 8

11:20 a.m. – I’ll Give It My All . . . Tomorrow

1:10 p.m. – Truckster of Guts

3 p.m. – A Gang of Five

4:30 p.m. – The Prickly Mouthed Geisha 3

5:50 p.m. – Ghost Ship, Part 2

7:20 p.m. – Samurai Pirates

9:20 p.m. – Last Friends

11:30 p.m. – Lakeside Figure

SATURDAY, OCT. 31

1:10 a.m. – Tora-san’s Shattered Romance

2:50 a.m. – Carmen 1945

4:50 a.m. – Lord Tokugawa Ieyasu

7:20 a.m. – Flower, Storm and
Gangsters

8:50 a.m. – Edo Girl Detective

10:20 a.m. – Travels of Hibari and Chiemi

11:50 a.m. – Samurai Pirates

1:50 p.m. – Lord Mito: Struggle of Suke and Kaku

3:30 p.m. – Those Swell Yakuza

5:20 p.m. – The Boss’ Wife

7:10 p.m. – Travels of Hibari and Chiemi

8:40 p.m. – Tora-san’s Shattered Romance

10:20 p.m. – Tengu Priest

NO COMMENTS

Leave a Reply